Home>>
Alumni Athletes
Athletics

Saints Alumni At The Next Level  5/27/2015 3:44:00 PM

2015  

 Noah Cissé Football Pomona-Pitzer College Division III
 Jake Fishkin Cross Country & Track Babson College Division III
 Grace Fulton Field Hockey & Lacrosse Sewanee, The University of the South Division III
 Tyler George Baseball Roanoke College Division III
 James Marshall Soccer Kalamazoo College Division III
 James McElroy Lacrosse The College of Wooster Division III
 Justin Robinson Basketball Virginia Tech Division I
 Sean Tolton Football & Lacrosse Hamilton College Division III
 Grant Tribble Football Rensselaer Polytechnic Institute (RPI) Division III
 Cam Wilkerson  Football Carnegie Mellon University  Division III
 Isayah Young  Football Susquehanna University Division III
 2014      
 Ryan Abbott Football Bloomsburg University Division II
 Brayden Bereznay Lacrosse Bridgewater College Division III
 Garett Blank Baseball Alderson Broaddus University Division II
 AJ Carr Basketball Shepherd University Division II
 Obi Enechionyia Basketball Temple University Division I
 Madison Fahey Lacrosse Loyola University (MD) Division I
 Sherman Harris Football Duquesne University Division I (FCS)
 Kerri Kline Basketball St. Mary's College of Maryland Division III
 Therence Mayimba Basketball George Mason University Division I
 Will Smith Lacrosse Centre College Division III
 Kim Wooster Volleyball The College of Wooster Division III
 2013      
 Lisle Bruns Lacrosse Rhodes College Division III
 Nnamdi Enechionyia Basketball Samford University Division I
 Lynn Hatcher Golf Gettysburg College Division III
 Kyle Neale Lacrosse Wheaton College Division III
 Henry Smith Lacrosse Rhodes College Division III
 Brett Vitkun Baseball Centre College Division III
 Leighton Younger Lacrosse Rhodes College Division III
 2012      
 Rose Chiumento Tennis The College of Wooster Division III
 Alyssa Glass Gymnastics College of William and Mary Division I
 Sara Worth Hodges Tennis University of North Carolina at Wilmington Division I
 Kevin Manesh Track Babson College Division III
 Avery Wilmore Basketball Cazenovia College Division III
 2011      
 Chris Pritchard Lacrosse Marymount University Division III
 Aidan Scrivens Football Davidson College Division I (FCS)
 Hal Smith Lacrosse Sewanee, The University of the South Division III
 Martez Townes Football Trinity College Division III
 Mike Townes Football Trinity College Division III
 2010      
 Zach Abeles Basketball Sewanee, The University of the South Division III
 Nathan Lowery Lacrosse Aurora University Division III
 Caroline Murphy Field Hockey & Lacrosse Sewanee, The University of the South Division III
 2009      
 Jordan Barr Lacrosse Franklin and Marshall Division III
 Nick Beardsley Lacrosse St. Mary's College Division III
 Anna Morrow Lacrosse Sewanee, The University of the South Division III
 Mike Russ Basketball Saint John Fisher College Division III
 Caroline Salisbury Lacrosse Cornell University Division I
 Henry Warner Lacrosse Drew University Divsion III
 Taylor Younger Football Wittenberg University Divsion III
 2008      
 Andrew Bonds Football Washington & Lee University Division III
 Ben Farquhar Football Franklin and Marshall College Division III
 Heather Lowery Crew Robert Morris University Division I
 Luke Salisbury Lacrosse Harvard University Division I
 Tucker Smoot Crew Jacksonville University Division I
 2007      
 Cyrus Morgan Lacrosse Trinity College Division III
 Drew St. Lawrence Football Harvard University Division I
 Jimmy Sutch Football Shepherd University Division II
 Andrew Twigg Baseball Stevenson University Division III
 2006      
 Nicholas Clements Football Shepherd University Division II
 Nikolas Holtz Football Gettysburg College Division III
 Julia McKeachie   Lacrosse Sewanee, The University of the South Division III
 Shannon Strange Basketball Saint John Fisher College Division III
 Bobby Wilson Lacrosse Drew Univsersity Division III
 2005      
 Miles Chan Football Washington University in St. Louis Division III
 William Hatcher Swimming Sewanee, The University of the South Division III
 Brandon Pfeifer Football Washington and Jefferson College Division III
 2004      
 Hana Stecova Tennis Drexel University Division I
 2003      
 Kathry Graham Lacrosse The College of Wooster Division III
 Emilio Rodriguez Football Franklin and Marshall College Division III
 Bryant Thomas Football University of Virginia Division I
 Breck Twigg Football Elon University Division I (FCS)
 2002      
 Will Moyet Wrestling Trinity College Division III
 Patrick Salisbury Crew Harvard University Division I
 2001      
 Millie McKeachie Lacrosse Davidson College Division I
 Cate Smith Lacrosse Amherst College Division III
 1997      
 Juwuane Sandridge Football Marshall University Division I
 1996      
 Michael Brooks Basketball Cazenovia College Division III
 1994      
 Mike Pitts Football Shepherd University Division II
 Jay Steadham Basketball Delaware State University Division I
 1992      
 Will Bryan  Tennis Hampden and Sydney College Division III
 1989      
 Randy Finn Lacrosse Wittenberg University Division III
 1988      
 Mike Ewing Lacrosse Drexel University Division I
 1978      
 Scott Barr Lacrosse Johns Hopkins University Division III
1958       
 Henry Mosler Swimming Rensselar Polytechnic Institute Division III
 1957      
 Milton M. Price Soccer West Virginia University Division I
 1939      
James L. Holloway III Wrestling The Naval Academy Division I
       
*If you are aware of an omission please email or call the athletic department.
AboutAdmissionAcademicsAthleticsArtsStudent LifeGivingAlumni
search login